Školní parlament | Základní škola Dolní Benešov, příspěvková organizace.

Základní škola Dolní Benešov, příspěvková organizace

Školní parlament

Žákovský parlament se snaží zlepšovat klima naší školy, reprezentuje názory žáků a pak v případě potřeby komunikuje s vedením školy. Spolupracuje při organizování oficiálních školních akcí a v neposlední řadě pořádá dílčí akce jako kvízy, soutěže a jiné.

Žákovský parlament je skupinka dětí 6. až 9. tříd, která se aktivně zapojuje do  každodenního  dění školy. Tvoří ho obvykle dva zástupci jednotlivých tříd. Snažíme se dávat dětem možnost a prostor vyjádřit se ke všemu, co se jich ve škole týká.

Jeho zástupci jsou ochotni věnovat svůj volný čas ve prospěch školy a udělat něco nad rámec svých školních povinností. Zároveň jsou to osobnosti, jež dokáží pomoci ostatním a zajímají se o život ve škole a o své spolužáky.