• Informace o nových krizových opatřeních od 14. 10. 2020

Informace o nových krizových opatřeních od 14. 10. 2020 13.10.2020

Informace o nových krizových opatřeních od 14. 10. 2020

Vážení zákonní zástupci našich žáků,

jak již jistě víte ze sdělovacích prostředků, došlo v rámci krizových opatření vlády vzhledem ke COVID- 19  s účinností od 14. 10. 2020 do 1. 11. 2020 k zákazu osobní přítomnost žáků 1. i 2. stupně v základní škole.

Žáci se tedy budou vzdělávat distančně (online). Žákům byla zapůjčena potřebná technika ze školy tak, aby každý mohl distanční výuku zvládnout. Pokud bude z Vaší strany jakýkoliv problém ve vztahu k výuce na dálku, informujte prosím neprodleně konkrétní třídní učitele. Výuka bude probíhat dle řádného rozvrhu. Upozorňuji, že distanční výuka je ze zákona povinná a není tedy možné se jí neúčastnit. Případná neúčast musí být zákonným zástupcem řádně omluvena. Komunikačním nástrojem je aplikace DM Software a Gmail (Google Meet).

Obědy mají všichni žáci od středy 14. 10. automaticky odhlášeny do 1. 11. 2020. Bohužel nemůžeme žákům nabídnout odebírání obědů ve škole, protože většina správních zaměstnanců je v karanténě.

Ve dnech 26. – 30. 10. jsou vyhlášeny prodloužené podzimní prázdniny a výuka tedy nebude probíhat.

Chtěl bych poprosit všechny rodiče, aby se snažili držet děti doma a omezili jejich kontakty s jinými dětmi. Vím, že to bude těžké a nepříjemné, ale věřím, že se podaří boj s koronavirem zvládnout a že se co nejdříve vrátíme ke klasické výuce a normálnímu způsobu života.

Přeji všem hlavně zdraví!