Informace pro rodiče - roušky 24.2.2021

Informace pro rodiče - roušky

dnes jsme obdrželi do školy dokument Ministerstva zdravotnictví, ve kterém jsou informace o mimořádném opatření, které platí od 25. února do odvolání a týká se ochranných prostředků dýchacích cest. Celý dokument najdete na webu školy.

Z nařízení pro školy vyplývá, že žáci 1. a 2. tříd, kteří jsou v prezenční výuce včetně školní družiny, žáci, kteří využívají individuální konzultace, žáci, kteří případně přicházejí do školy pro vzdělávací materiály a také zaměstnanci školy musí od 25. února do odvolání ve všech vnitřních prostorách školy používat respirátor FFP2/KN 95, nebo chirurgickou roušku (chirurgická rouška je možná pouze pro žáky, zaměstnanci školy musí používat respirátor).

Do dne 28. února 2021 lze místo výše uvedených ochranných prostředků používat i jiné ochranné prostředky dýchacích cest, které brání šíření kapének.

Žádám zákonné zástupce žáků, aby svým dětem v případě používání chirurgických roušek, dali každý den do školy z důvodu výměny minimálně 2 roušky.

Děkuji vám všem za pochopení a dodržování vládních opatření.

Leon Hahn, ředitel školy