Přechodné dopravní značení - zálivy 27.10.2022

Přechodné dopravní značení - zálivy

Vážení zákonní zástupci,

dnes jsme obdrželi od zřizovatele školy projekt situace přechodného dopravního značení, který byl sestaven na základě podnětů Policie ČR a týká se akce vybudování dopravních zálivů v Dolním Benešově. Schéma pro pěší, které se bude týkat žáků naší školy, najdete v příloze tohoto sdělení.

Dovolte mi vytýčit nejdůležitější informace, které se týkají přechodu žáků do školy a do jídelny v restauraci Neptun.

1) nižší stupeň (Červená škola)

Příchod do školy je možný z ulice Podubí přes školní zahradu, pokud rodiče potřebují dítě dovést autem, je to z ulice Podubí nejlepší varianta. Opavskou ulici je možné přejít na přechodu pro chodce u hřbitova a u pošty (křižovatka na Bohuslavice). Na těchto přechodech bude v důležitých časech zajištěna služba. Přechod u obchodního domu bude dočasně uzavřen! Žáci z okolí obchodního domu mohou přejít v prostoru za obchodním domem bezpečně na přechod pro chodce u pošty a poté pokračovat po chodníku kolem rychlého občerstvení a holičství ke Kulturnímu domu, kolem Kulturního domu sejít na ulici Podubí a školní zahradou přejít do školy.

Další možností je využít klasického vstupu do školy z ulice Opavské, ale pouze ze strany od prodejny Hruška (v návaznosti na přechod pro chodce u hřbitova).

Školní družina a stravující se žáci nižšího stupně budou využívat pro přechod do školní jídelny pouze trasu přes ulici Podubí.

2) vyšší stupeň

Pro příchod do školy a odchod ze školy je možno využívat pouze 2 přechodů pro chodce, a to u hřbitova a u pošty (křižovatka na Bohuslavice). Na těchto přechodech bude v důležitých časech zajištěna služba.  Přechod u obchodního domu bude dočasně uzavřen!

Pro přechod žáků na oběd do školní jídelny v restauraci Neptun a případně pro příchod zpátky do školy na odpolední výuku, musí žáci přecházet jen na přechodu pro chodce u pošty!

3) žáci při přechodu na oběd z tělesné výchovy - tělocvičny na Osadě Míru

Tito žáci mohou bezpečně přejít na světelném  přechodu pro chodce u restaurace Štika, kolem prodejny Hruška přejít ke hřbitovu a poté po ulici Vývoz přejít na Podubí a spodem dojít ke Kulturnímu domu na oběd.

Další možností je využití výše uvedených přechodů pro chodce u hřbitova, případně až u pošty.

Vážení zákonní zástupci, vím, že tato nově vzniklá dopravní situace není snadná, ale doufám, že období této stavby takto bezpečně zvládneme a že se žákům nic nestane. Žádám Vás tímto o poučení Vašich dětí o této dopravní situaci a v případě potřeby mne prosím kontaktujte.

Děkuji za spolupráci.

Leon Hahn, ředitel školy