Screeningové testování žáků - listopad 2021 19.11.2021

Screeningové testování žáků - listopad 2021

Vážení zákonní zástupci,

dle informací Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy dojde na základě Mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ke screeningovému testování žáků ve školách.

Toto testování proběhne ve dnech 22. 11. a 29. 11. 2021. Testování bude provedeno antigenními testy, které škola obdržela. Ačkoliv naše škola již na jaře přešla na RT-PCR testování, nemůžeme v tomto screeningovém testování pokračovat touto metodou, protože dle informací z MŠMT by tyto testy nebyly škole proplaceny.

Ve škole nadále platí, že žáci, kteří sedí v lavicích či jsou jinak usazeni, nemusí nosit ochranný prostředek dýchacích cest. Ve společných prostorech je nadále povinnost tento ochranný prostředek nosit.

Nově platí, že neočkovaní pedagogičtí pracovníci musí nosit ochranný prostředek i při poskytování vzdělávání (výuce).

Věřím, že screeningové testování proběhne bez problémů, a že na naší škole budeme moci nadále pokračovat v klasické prezenční výuce.