Návrat žáků 2. stupně + testování 5.5.2021

Návrat žáků 2. stupně + testování

Vážení rodiče žáků 2. stupně,

zítra obdržíme testovací sady pro antigenní testování našich žáků 2. stupně. V příloze na webu školy najdete informace o způsobu testování, které provádíme na nižším stupni a očekávám, že dostaneme testy na podobném principu (https://youtu.be/BmDnd140UH4 - instruktážní video k testování).

Testování bude probíhat tímto způsobem:

1) Děti přicházejí do školy v pondělí a ve čtvrtek mezi 7:30 - 7:40 z důvodu testování samoodběrem, ostatní dny dle školního řádu a přecházejí přímo do své třídy. Poučte prosím své děti o nutnosti bezpečnostních pravidel (roušky po celou dobu vyučování, mytí rukou, dezinfekce,...), poučení provedou také pedagogové ve svých třídách.

2) Pokud bude žák testován pozitivně, bude izolován od ostatních osob, škola kontaktuje zákonného zástupce a ten si žáka převezme. Poté zákonný zástupce informuje ošetřujícího lékaře (pediatra) o pozitivním testování.

3) Testování se neprovádí u osob, které absolvovaly z důvodu onemocnění COVID-19 izolaci minimálně v rozsahu stanoveném MZ a zároveň neuplynulo více než 90 dnů od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem. Tuto skutečnost musí zákonný zástupce škole doložit potvrzením od lékaře, lékařskou zprávou, zprávou z laboratoře v listinné či elektronické podobě. Testovat se také nebudou žáci, kteří již byli očkováni a od druhé dávky očkovací látky uplynulo nejméně 14 dnů.

4) Pokud se zákonný zástupce rozhodne nepovolit testování dítěte, škola bude evidovat absenci jako omluvenou. Při této absenci ale nemá škola povinnost zajistit distanční výuku, žákovi budou poskytnuty pouze přiměřené formy studijní podpory (jako když je žák nemocen).

Výuka tělesné výchovy bude dle dnešních informací ministerstva školství ve vnějších prostorách povolena, žáci si musí donést na tělesnou výchovu cvičební úbor.

Bližší konkrétní informace nám zatím nebyly do školy doručeny, na webu školy najdete v příloze v dokumentu "Manuál COVID -19, testování ve školách" informace, které se týkají testování žáku nižšího stupně, ale očekáváme, že průběh bude pro 2. stupeň stejný.

Děkuji Vám všem za vstřícnost a pochopení v této i pro školu nelehké situaci.