Testování žáků 8.4.2021

Testování žáků

Vážení rodiče žáků 1. stupně,

dnes jsme od ministerstva zdravotnictví obdrželi testovací sady pro antigenní testování našich žáků. V příloze na webu školy Vám posílám průvodní listy a odkaz (QR kód) pro informace o způsobu testování (instruktážní video). Video je stejné jako již včera námi zveřejněné na webu školy.

Testování bude probíhat tímto způsobem:

1)      Děti přicházejí do školy dle školního řádu, odloží si věci v šatně a přecházejí do své třídy. Poučte prosím své děti o nutnosti bezpečnostních pravidel (roušky po celou dobu vyučování, mytí rukou, dezinfekce,...), poučení provedou také pedagogové ve svých třídách.

2)      V 8:00 začíná první hodina, v pondělí a ve čtvrtek se na začátku této hodiny provede testování samoodběrem. Při testu samoodběrem není nutná asistence zdravotnického personálu. Pro žáky 1. - 3. ročníku je možné využít asistenci učitele, prosím ale zákonné zástupce, kteří tuto možnost asistence zvažují, aby napsali písemný souhlas s asistencí a dali jej žákům s sebou do školy. Také je možné, aby asistenci u testování svých dětí provedli sami zákonní zástupci. Pokud budete mít o zájem o tuto asistenci, sdělte prosím tuto informaci třídním učitelům a bude vám vyhrazen prostor mimo třídu z bezpečnostních důvodů.

3)      Děti, které využívají služeb ranní družiny, budou testovány přímo v ranní družině.

4)    Pokud bude žák testován pozitivně, bude izolován od ostatních osob, škola kontaktuje zákonného zástupce a ten si žáka převezme. Poté zákonný zástupce informuje ošetřujícího lékaře (pediatra) o pozitivním testování.

5)      Testování se neprovádí u osob, které absolvovaly z důvodu onemocnění COVID-19 izolaci minimálně v rozsahu stanoveném MZ a zároveň neuplynulo více než 90 dnů od prvního RT- PCR testu s pozitivním výsledkem. Tuto skutečnost musí zákonný zástupce škole doložit potvrzením od lékaře, lékařskou zprávou, zprávou z laboratoře v listinné či elektronické podobě. Testovat se také nebudou žáci, kteří již byli očkováni a od druhé dávky očkovací látky uplynulo nejméně 14 dnů.

6)      Pokud se zákonný zástupce rozhodne nepovolit testování dítěte, škola bude evidovat absenci jako omluvenou. Při této absenci ale nemá škola povinnost zajistit distanční výuku, žákovi budou poskytnuty pouze přiměřené formy studijní podpory (jako když je žák nemocen).

Bližší konkrétní informace najdete na webu školy v příloze v dokumentu "Manuál COVID -19, testování ve školách".

Děkuji Vám všem za vstřícnost a pochopení v této i pro školu nelehké situaci.