Neinvazivní PCR testování 3.6.2021

Neinvazivní PCR testování

Dobrý den,

posílám bližší informace k neinvazivnímu PCR testování ze slin, na které naše škola přechází od pondělí 7.6.2021.

1) Testování bude probíhat ve třídách od 8:00 hod. Žáci již tedy nemusí přijít do školy dříve, ale normálně dle školního řádu.

2) Žáci nesmějí 15 minut před testováním jíst, pít ani žvýkat žvýkačku (na webu školy je přiložen informační leták). Prosím rodiče, aby děti o této skutečnosti poučili.

3) Vzorky budou pracovníky laboratoře uloženy dle předpisů a odvezeny k rozboru.

4) Výsledku testů obdržíte formou SMS.

5) Budete-li potřebovat vytisknout potvrzení o výsledku testu, kontaktujte prosím školu a sdělíme další postup.

6) Testování budeme provádět do konce školního roku 2 krát (7.6 a 21.6.). Testy mají pro školní účely platnost 14 dnů. Pokud bude některý z žáků nepřítomen při PCR testování v některém z uvedených termínů, bude u žáka po návratu do školy proveden antigenní test samoodběrem, stejně jako doposud s platností 1 týden.

Děkuji Vám všem za spolupráci se školou a věřím, že zákonní zástupci a hlavně žáci uvítají změnu testování na příjemnější a kvalitnější formu.